/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
/ TRY+undefined%
ABONE OL

Akademi ve analiz
içeriklerine abone olun!

30Eylül

Riskli varlıklar yangın yeri

Beklentilere paralel gelen ABD GSYİH verisinden sonra gelen işsizlik maaşı başvurularında yaşanan düşüş bir sonraki faiz artış beklentisini 75 baz puan olarak belirledi. Hisse senedi piyasalarında satışlar derinleşirken BTC arzı, destek bölgesini kaybetmemek adına yaklaşık 23 bin adet azaltıldı. Fakat sürecin bu şekilde satış ağırlıklı gitmesi durumunda destek bölgesinin kaybedilme ihtimali oldukça yüksek. Bu sebeple ihtiyatlı hareket etmekte fayda var.

Devamını Oku
29Eylül

Gözler ABD büyümesinde

Bugün tüm gözler, açıklanacak olan ABD GSYİH verisinde olup verinin beklentilerden daha iyi gelmesi halinde ise FED’in eli güçlenecektir. Verinin kötü gelmesi halinde riskli varlıklarda yükseliş görme ihtimalimiz yüksek olup, veri sonrası açıklanacak olan işsizlik maaşı başvuruları ise büyümenin istihdam üzerindeki etkisinin görülmesi açısından önemlidir.

Devamını Oku
28Eylül

Bitcoin yükselişini 2. güne taşıyamadı

Dün bahsettiğimiz üzere BTC tarafında yaşanan sahte yükselişin ömrü kısa sürmüş ve tekrar 19k bölgesine doğru hızlı bir gevşeme yaşanmıştır. Artan BTC arzına rağmen destek bölgesinin üstünde tutunmayı başaran BTC, ABD büyüme verisine kadar dar bant içinde hareket edecek gibi durmaktadır.

Devamını Oku
27Eylül

Bitcoin destek bölgesi için savaşıyor

Artan BTC arzına rağmen destek bölgesinin üstünde tutunmayı başaran BTC, ABD büyüme verisine kadar dar bant içinde hareket edecek gibi durmaktadır. 18k bölgesinin kaybedilmesi halinde ise satışların hızlanması beklenmekte olup FED söylem değişikliğine gidene kadar yaşanan yükselişlerin uzun soluklu olması zor gözükmektedir.

Devamını Oku
26Eylül

Bitcoin direniyor

Borsalardaki artan BTC arzı ve opsiyon dağılımları, düşüş yönlü hareketi ima etmekte olup bu hafta açıklanacak ABD GSYİH verisinin beklentilerden daha iyi gelmesi satış baskısını arttıracaktır. BTC her ne kadar 18-20k bölgesini kaybetmek istemese de bu seviyelere kadar yaşanan düşüşün kaynağındaki temel makroekonomik faktörler değişmemiştir. Bu sebeple ihtiyatlı olmakta fayda vardır.

Devamını Oku
Daha Fazla Görüntüle
BAŞLAMA REHBERİ

Bir kaç dakika içerisinde başlayın

1

Hesabınızı Oluşturun

Üyelik formunu doldurun, kimliğinizi doğrulayın.

2

Para Yatırın

Mevcut Banka hesabından para transferinizi yapın.

3

Portföyünüzü Yönetin

Alım satım işlemleri için hazırsınız. Dijital kripto dünyasına hoş geldiniz.

Hemen Kayıt Ol, Alım Satıma Başla!